Zavolejte nám 721 869 700, 730 165 663, 495 535 704

Operace šedého zákalu – kvalitně a bezpečně

Šedý zákal neboli katarakta je v současnosti řešitelné onemocnění a léčby se není třeba obávat. Kataraktu nelze odstranit žádnými kapkami, speciálními brýlemi ani cvičením. Jediným účinným řešením je chirurgický zákrok (operace). V Hradeckém očním sanatoriu odstraňujeme šedý zákal bezpečně a bezbolestně při použití moderních operačních metod.
Při operaci šedého zákalu je z oka odstraněna zkalená čočka a nahrazena čočkou umělou. Operatér při zákroku vytvoří mikrořez 2,2mm a Vaše oko se velmi rychle zahojí bez jakéhokoliv šití a stehů. Po zákroku, který je na našem pracovišti prováděn ambulantně, odcházíte ještě ten den domů. Druhý den pak na operované oko vidíte.

Kvalitu výsledného vidění významně ovlivňuje jednak práce operatéra, ale také kvalita nitrooční čočky. V Hradeckém očním sanatoriu implantujeme vysoce kvalitní a ověřené čočky amerického výrobce Alcon.
V naší nabídce si po konzultaci s lékařem můžete vybrat vhodnou variantu:

Při operaci je nutné použít tzv. viskoelastický gel, který při operaci chrání velmi jemné struktury oka. Kavlitní gel používáme při každé operaci. Pokud se však rozhodnete pro implantaci nadstandardní čočky, pak Vám doporučujeme zvolit doplatkový viskoelatický gel s obsahem kyseliny hyaluronové, který působí v oku navíc revitalizačně.