Zavolejte nám 721 869 700, 730 165 663, 495 535 704

Léčba zeleného zákalu

Zvýšený nitrooční tlak poškozuje zrakový nerv.

Zelený zákal, odborně glaukom, je onemocnění, které může být velmi záludné a nebezpečné. Dochází při něm k poškození zrakového nervu.

Zpočátku nebolí, nedoprovází jej žádné obtíže. Ale pokud se neléčí, může vést k vážnému poškození až odumírání zrakového nervu, a tím ke ztrátě vidění. Faktorů, které ovlivňují vznik glaukomu může být několik - užívání některých léků (kortikosteroidy), dědičnost, celková onemocnění (např. cukrovka...), úrazy, ale také porucha tvorby nitrooční tekutiny, změny postihující odtokové kanálky pro nitrooční tekutinu. Nejčastějším rizikovým faktorem je však vysoký nitrooční tlak.
Při léčbě zeleného zákalu je nejdůležitější prevence ve formě pravidelných kontrol očním lékařem. V počátcích onemocnění je léčba prováděna účinnými kapkami, které snižují nitrooční tlak a chrání tak oční nerv před poškozením.
V pokročilejších stádiích je často potřeba již chirurgicky zasáhnout.

 

Lékaři naší kliniky mají s léčbou zeleného zákalu rozsáhlé zkušenosti. Proto neodkládejte návštěvu svého očního lékaře a nechte si pravidelně kontrolovat svůj nitrooční tlak. 


Vidění s poškozeným zrakovým nervem.


Vidění s pokročilým a rozsáhlým poškozením zrakového nervu.